מי אני ?

שלום.

שמי ליאור סאקומסקי. מתגורר במושבה הציורית זכרון יעקב, נשוי ואב לשלושה ילדים.

בהכשרתי הנני מהנדס תוכנה. עבדתי במקצוע זה במשך כ-20 שנה הן במסגרת הצבאית והן בחברות אזרחיות.

בשנת 2008 בחרתי לפרוש מעולם ההייטק ולהקדיש את עצמי להוראה ותיקון של לקויות למידה החל בגילאי בתי-הספר וכלה בנבחנים בבחינה הפסיכומטרית.

בהתחלה פניתי ללמד פסיכומטרי באופן פרטי, לאחר שבמשך שנים לימדתי בהתנדבות בני משפחה וחברים. מהפניות שזרמו אלי למדתי שנושא ההכנה לפסיכומטרי ללקויי למידה אינו זוכה למענה. קבוצת לקויי הלמידה מתקשים בלימוד עצמי למבחן, ואלו שפונים לגופים הממוסדים מתקשים בלימוד הקבוצתי. הקושי קיים גם כשמדובר בקבוצה סטנדרטית של 35-45 תלמידים, אבל גם בקבוצות הקטנות של 8 תלמידים. הבנה זו דחפה אותי ללמוד ולהשתלם בנושא על מנת שאוכל לתת את המענה המיוחל.

לשם לימוד דרכי עבודה עם תלמידים עם לקויות למידה, פניתי אל שלום בן-דור אשר סייע לי רבות בכניסה לעולם מרתק זה. מהר מאוד נשביתי בקסם ההוראה לגילאי בתי הספר היסודי, חטה"ב והתיכון. היום אני משלב, כאמור, את שני העולמות.

נכון לעכשיו, שנת 2020, לימדתי תלמידים רבים בקשת גילאים רחבה ובהצלחה מרובה.

בשנת 2010 התחלתי ללמד בכיתה שבניתי בזכרון-יעקב ומאז כבר סיימו ללמוד אצלי ובהצלחה מספר מאות של תלמידים.

ובנימה קצת אישית –

עד כיתה ב' תויגתי בבית הספר כתלמיד בעייתי. הכיסא שלי בכיתה היה החדש מבין כל הכיסאות. ולא פלא – לא ישבתי עליו לרגע…. במקום לשבת הסתובבתי בכיתה ללא הרף והפרעתי לכל שאר התלמידים. ה"חבר" הטוב ביותר שלי היה מנהל ביה"ס. אני בטוח בכך – עובדה שהוא הזמין אותי לבקר בחדרו בתדירות גבוהה… המסר שהועבר להוריי היה חד-משמעי : בקצב הזה, הבן שלכם עתיד לעבור לבי"ס מיוחד (למופרעים – ככה זה נקרא אז…).

למזלי במהלך החודשים האחרונים של כיתה ב' נבחנו למסגרת המחוננים של אריקה לנדאו בחיפה. את המבחנים עברתי בהצלחה והתקבלתי למסגרת המחוננים שבאותם ימים הייתה כיתה בת 24 תלמידים שלמדו יחד שבוע שלם במערכת שיעורים ייעודית. האתגרים והעניין שנחשפתי אליהם הצליחו לרתק אותי וסיימתי את מערכת החינוך שלא במסלול ש"יועד" לי.

גם היום אני רואה איך מרבית התלמידים שמגיעים אלי הם תלמידים בעלי פוטנציאל עצום אשר מתוסכלים מהפער בין הפוטנציאל ובין מימושו. אני פשוט חווה דרכם "שידור חוזר" של התהליך שעברתי בעצמי.

המחמאה הכי גדולה בעיני היא כאשר הורים מגיעים אלי בשנית והפעם עם האח או האחות. מחמאה נוספת היא כאשר מגיעים אלי ממקומות רחוקים. הגיעו אלי הורים מאיזור הצפון – חיפה, עמק יזרעאל, צפת ואפילו מטולה. וגם מאיזור המרכז כולל ירושלים, רעננה, כפר-סבא, ראש העין, תל-אביב, חולון וראשון לציון.

גם אתם מוזמנים להצליח !!!!!!

אתם מוזמנים ליצור קשר.

ליאור